A KTM történelmet írt Argentínában!

MotoGP

Pol Espargaro és Bradley Smith a a 18. és a 19. rajtrácsról indut és mind a ketten biztonságosan teljesítették a 25 körös vesenyt a katari versenyhez hasonlóan, ami az első versenye volt egyaránt a csapatnak és a KTM RC16 MotoGP motornak. A két pilóta és a csapatfőnök is kijelentette, hogy még hosszú út áll előttük, de az első lépéseket a helyes irányba tették meg.

Moto2

A Red Bull KTM Ajo második Moto2-es versenyén elért eredménye igazán okot adhat az ünneplésre. Miguel Oliveira a pole-ben kvalifikálta magát, majd egész jól rajtolt de az első kanyarban visszaesett a 3. helyre. Az utolsó kanyarban aztán a későbbi győztes Franco Morbidelli (ITA) és Alex Marquez (ESP) csatája során Marquez kiesett, így Oliveira a 2. helyen érhetett célba. A Red Bull KTM Ajo másik versenyzője Brad Binder a 24. helyről indult majd bíztató teljesítménnyel a 9. helyen ért célba, így lett az első Dél-Afrikai versenyző aki pontott szerzett ebben a kategóriában.

Moto3

A legjobb KTM-es versenyző a Moto3 kategóriában az Argentin Termas di Rio Hondo pályán a német Philipp Oettl volt, aki a 4. helyen ért célba. Szorosan követte Andrea Migno (ITA) az 5. helyen, míg a spanyol Juanfran Guevara a 9. helyen végzett. Nehéz nap volt ez a Red Bull KTM Ajo két versenyzőjének Niccolo Antonelli-nek (ITA) és Bo Bendsneyder-nek (NED). Atnonelli kiesett a 21 körös verseny 2. körében, míg Bendsneyder a 23. helyen fejezte be a versenyt.

Következő verseny: 2017. Április 23. – Circuit Of The Americas (USA)